काजुन खाना पकाउँदा गर्मीको बारेमा एक प्रतिष्ठा विकसित भएको छ। सच्चाइले कजुन स्वादहरू तातो भन्दा बढि बढि हुन्छ। यो मसाले मिश्रणले सेनी मिर्चको मात्रा बढेको (वा घटाउँदै) गर्मीको लागि समायोजन गर्न सकिन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/4 कप / 60 एमएल पेपरिका
- 1/4 कप / 60 एमएल नमक
- 3 चम्मच / 45 एमएल काली मिर्च
- 3 चम्मच पाउडर / 45 एमएल लसुन पाउडर
- 1 चम्मच / 15 मिलीलीटर प्याज पाउडर
- 2 चम्मच / 10 एमएल सेनी
- 1 1/2 चम्मच / 7.5 एमएल सूखे अयगानो
- 1 1/2 चम्मच / 7.5 एमएल सूखे थिम
यसलाई कसरी बनाउने?
1. एउटा सानो कटोरामा सबै अवयवहरू मिलाउनुहोस्। ठुलो र अँध्यारो ठाउँमा एक वाटाइट कन्टेनरमा तुरुन्तै भण्डार गर्नुहोस्। यस मिश्रणलाई 6 महिना सम्म भण्डारण गर्न सकिन्छ।
2. सबै प्रकारका मासु, माछा र समुद्री खाना र तरकारीमा मिश्रण प्रयोग गर्नुहोस्। तपाईं थोडा तेल र सिरका एक कटोरा जोड्न सक्नुहुन्छ, यस मसालेदार मिश्रण को केहि र अन्नको रूपमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 42 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 4,723 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 9 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 2 जी |