तपाईं भारतमा कहाँ जानुहुन्छ, ओमामा एक तातो, मनपर्ने नाश्ता खाना हो। यो मूलतः दक्षिण भारतबाट हो, र तपाईं नाश्ता, ब्रान्ड वा स्न्याक्सको लागि यो स्वादिष्ट व्यञ्जन खाउन सक्नुहुन्छ - यो यति सुन्दर छ कि तपाईं यसको स्वस्थ भोजन बनाउन सक्नुहुनेछ। ओमामा परम्परागत रूपमा मोटेको संगोष्ठी बनाइएको छ। "सवई" संग ओडमाको लागि यो सरल नुस्खा कोसिस गर्नुहोस् - जुन वर्दीको लागि हिन्दी हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप sevai
- 2 चम्मच सब्जी, canola वा सूरजमुखी पकाउने तेल
- 5-6 करी पातहरू
- 2 हरियो चिलिला लम्बाइमा ढिलो हुन्छ
- अदरकको टुक्राको 1 इन्च टुक्रा
- 3/4 चम्मच दाई बीउ
- 2 मध्यम आकारको प्याज राम्रो लाग्यो
- 2 मध्यम टमाटर राम्रो लाग्यो
- नमस्कार स्वाद
- 2 कप गर्म पानी
- हल्दी पाउडरको चुरोट
- 1/2 को चिल्लो रस
- कटा धनिया गार्निश गर्न
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक फलाम या फ्लैट पैन एक मध्यम लौ र सूखी भुना मा सेवई हल्का देखि गरम जब सम्म यो पीला सुनहरा भूरा बदलिन्छ। लगातार हिउँद एकपटक भएपछि, सेभियलाई हटाउनुहोस् र ट्रे वा प्लेटमा राख्नुहोस्।
- एक प्यानमा हीटको तेल र सरसफाइको बीज, करी पातहरू र हरियो मिर्चहरू जोड्नुहोस्। जब spluttering रोक्छ, ग्रेटेड अदरक जोड्नुहोस् र राम्रो हलचल। एक मिनेटको लागि कुक
- प्याज र फ्राइ जोड्नुहोस् जबसम्म यो पारदर्शी र नरम छ।
- टमाटर थप्नुहोस् र नरम नभएसम्म पकाउनुहोस्।
- तातो पानी, हल्दी र नमक स्वाद जोड्नुहोस् र फोडा ल्याउनुहोस्।
- भुइँमा राखिएको सेभई जोड्नुहोस्, एक समयमा एकैचोटि, बनाइने कुनै पनि ढोकाहरू रोक्न लगातार निरन्तरता लिन्छ।
- अप्मामा धेरै मोटो पोलिसको निरन्तरता नभएसम्म सिमर गर्नुहोस्। बर्नर बन्द गर्नुहोस्।
- अप्ठ्यारोमा चिसो कालीको रस निलो र राम्रो मिश्रण गर्नुहोस्।
- कटाई धनी संग गार्निश र तातो पाइप सेवा।
सुझाव
ताजा तैयार टकसाल-कोरियर चटनीको साथ अपमा सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 130 |
| कुल मोटा | 2 जी |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 1 9 54 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 28 जी |
| आहार फाइबर | 10 जी |
| प्रोटिन | 5 g |