ग्रीक: μουσταλευριά, स्पष्ट moo-stah-lev-ree-ah
किण्वन पहिले कि किण्वन पहिले थिचिएको अंगूर देखि रस हुनु पर्छ र प्राय: परम्परागत रोटी व्यञ्जनहरु मा मीठा को रूप मा प्रयोग गरिन्छ, साथ साथै डेसर्ट र कैंडी को तैयारी मा। यो अंगूर पाईको मनपर्छ, विशेष गरी अंगूरको फसलको मौसममा लोकप्रिय हुनुपर्छ जब ताजा हुनुपर्छ। तपाईं आफ्नो आफ्नै अंगलाई यो खरिद वा खरिद गर्न सक्नुहुन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 5 कप अंगूरको हुनुपर्छ
- 1/2 कप + 1 चम्मच सूजन को
- 3 चिसो
- कर्नफ्लोर (कन्सस्टार्क)
- 3/4 कप अखरोट (कुचल)
- 1 दालचीनी (जमीन) छिरीयो
- चिनियाँ (वैकल्पिक)
यसलाई कसरी बनाउने?
दिन 1:
- अंगूर ल्याउन एक बर्तन मा फोडा गर्न र फोम को स्किम गर्नु पर्छ किनकि यो माथि बढ्छ।
- अर्को मिनेटको लागि फोडा गर्न अनुमति दिनुहोस्, त्यसपछि गर्मी, आवरणबाट हटाउनुहोस्, र रातभर बस्न अनुमति दिन्छ।
दिन 2:
- ध्यानपूर्वक अंगूर को स्थानान्तरण तल तल बसोबास स्थानांतरित को बिना एक साफ बर्तन को लागि स्थानांतरित गर्नु पर्छ।
- एक फोडा ल्याउन र मीठापनको लागि स्वाद लिनुहोस्। आवश्यक भएमा सानो शर्करा थप्नुहोस्।
- एक समय मा थोपा थोपा मिलाओ, राम्रो तरिकाले मिश्रण गर्न काठ को चम्मच संग हलचल।
- जब अंगूर मोटाई सुरु हुन्छ, सानो ठंडे पानीमा कोर्नफोर (कोनेस्टर्क) भंग गर्न र मिश्रणमा थप गर्नुहोस्। निरन्तर हलचल नगर्नुसम्म यो क्रीमयुक्त बनावटमा कडा हुन्छ।
- व्यक्तिगत कटोरा वा मोल्ड वा प्यानमा पठाउनुहोस्, र सेट गर्न अनुमति दिन्छ।
- कुचल बटुआ र दालचीनी संग काम गर्नु अघि छिटो।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 142 |
| कुल मोटा | 6 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 2 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 21 जी |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 3 जी |