मर्मेडल, खमीर र पानीको प्रयोग गरेर घरको पिज्जा आटाको लागि साधारण वेगन नुस्खा। यदि तपाईंले हातमा धेरै cornmeal पाउनुभयो भने, पिज्जा क्रस्ट बनाउन यसको लागि प्रयोग गर्ने एक राम्रो तरिका हो।
यो नुस्खा 2 ठूलो 18 इन्च पतली-क्रस्ट वा 2 मध्यम 12-इन्च मोटी-क्रस्ट पिज्जा बनाइनेछ।
पिज्जा क्रस्ट नुस्खा शिष्टाचार The Wheat Foods Council।
यहाँ थप घर बनाइएको पिज्जा आटा व्यञ्जनहरू प्रयास गर्न।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप तातो (तातो हुँदैन!) पानी
- 1 1/4 चम्मच सक्रिय सुकेको खमीर
- 1 चम्मचौं शताब्दी
- 1/4 कप कोनेमल
- 2 3/4 देखि 3 1/4 कप आटा, विभाजित
- 1 चम्मच वनस्पति तेल
- 1 1/2 चम्मच नुन
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 425 एफ।
- एक मध्यम कटोरामा पानी, खमीर, चिनी, मसालेल र 1 1/4 कपको आटा; राम्रो तरिकाले मिश्रण गर्नुहोस्। 5 मिनेट बाँकी राख्नुहोस्।
- बल बनाउन तेल, नमक र पर्याप्त आटा जोड्नुहोस्। कनाड, आवश्यक भएमा आटा थप्न, लगभग 3 देखि 5 मिनेटसम्म वा चिपचिपासम्म।
- एक सीलबल कटोरा वा प्लास्टिकको थलोमा आटा राख्नु नपहिरो स्प्रे संग स्प्रे भयो। बाँकी 15 मिनेट दिनुहोस्। (यो सबै दिन फ्रिज गर्न सकिन्छ।)
- पकाउने स्प्रेको साथ कोट पिज्जा प्यान। Cast iron skillets, stone stone, pizza pans, regular pizza pans or cookie।
- आटामा अलिक किनारा बनाएर पिज्जा प्यानमा फिट गर्न आधा र पातमा आटा खान्नुहोस्। आटा घुम्न र लगभग 8 मिनेटको लागि पकाउनुहोस्। (आटा सेट हुनुपर्छ तर खैरो छैन।) आफ्नो मनपर्ने अवयवहरूका साथ शीर्ष।
- 15 देखि 20 मिनेटको ब्रेक वा कचरा खानुपर्छ।
पोषण जानकारी
8 स्लाइसमा विभाजित हुन्छ, प्रत्येक टुक्राले लगभग 178 कैलोरी, 5 ग्राम प्रोटीन, 35 ग्राम कार्बोहाइड्रेट, 1 ग्राम फाइबर, 2 ग्राम वसा (0 जी संतृप्त), 0 मिलिग्राम कोलेस्ट्रल, 75 माइक्रोग्राम फ्लोलेट, 2 मिलिग्राम फलाम र सोडियमको 351 मिलिग्राम प्रदान गर्दछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 45 |
| कुल मोटा | 2 जी |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 89 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 7 g |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |