यद्यपि Hummus प्रोटीन, आहार फाइबर र हृदय-स्वस्थ बोसोसँग प्याक गरिएको छ, यो पनि क्यालोरीसँग प्याक गर्न सकिन्छ। वास्तवमा, एक टबको hummus 700 कैलोरी हुन सक्छ। र हामी सबै जान्दछ कि यो कतिपय एक कुनामा एक कन्टेनर को खाने को लागी सजिलो छ।
तर अब सम्म तपाईंको स्वस्थ नाक सूची बाट Hummus को पार नगर्नुहोस्। जैतून को तेल को ओढेर गरेर यस नुस्खा मा गैर-मोटो दही जोडेर, प्रति सेवा मा कम कैलोरीहरू छन्। हेममको यो हल्का-अप संस्करणमा अझै पनि यो पारंपरिक मध्य पूर्वी डिशमा चिच्याउने सबै चीजहरू छन्, चिसिबाट टाहिनीदेखि जैतूनको तेलसम्म, लसुनको लागि र अतिरिक्त चिकनताका लागि दहीको संकेत। ग्रीक दही को एक अतिरिक्त खुराक प्रोटीन र कम शर्करा को बदलन को लागी मुक्त महसूस गर्नुहोस। पिटा चिप्स वा ताजा सब्जियों सँगसँगै सेवा गर्नुहोस्, वा मेनेजियोको सट्टा स्यान्डविचको रूपमा प्रयोग गर्नुहोस्। केवल 1/4 कपको सेवाको साइजमा टिक्न निश्चित हुनुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 15 औँ। क्यान्जोजोजा सेम (डल्लो भएको र पिसाब)
- 1 ठूलो क्लोव लसुन
- 2 चम्मच जैतून का तेल
- 1 tablespoon tahini
- 1 चम्मच नींबू रस
- 1 चम्मच गैर-मोटा सादा दही (वा ग्रीक दही)
- 1/2 चम्मच नुन
- ड्यास रातो मिर्च (जमीन)
यसलाई कसरी बनाउने?
सबै सामग्रीहरूलाई खाद्य प्रोसेसर वा ब्लेंडरमा राख्नुहोस्, र पूर्णतया सुचारु सम्म प्रक्रिया गर्नुहोस्। बाँया भण्डारण एक आवरण कंटेनरमा तीन दिन सम्म।
सर्भर प्रति क्यालोरी (1/4 कप) 119
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 257 |
| कुल मोटा | 9 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 4 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 115 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 36 g |
| आहार फाइबर | 7 g |
| प्रोटिन | 11 जी |