यद्यपि यो पेय स्पाङ्गिलिशमा "limonada जमे भएका" भनिन्छ, यो वास्तवमा जमेको छेउमा पेय हो। यो धेरै तीव्र र ताज़ा छ।
केहि जुनून फल लुगा वा जुनून फलको रस को अतिरिक्त यस पेय मा मिश्रित स्वादिष्ट छ। लियोनोडा जमेको एक उत्कृष्ट अल्कोहल संस्करण फ्रोजन पस्को खट्टा हो , जुन पेरुभिया पिस्को ब्रान्डको साथ बनाइएको छ।
ल्याटिन अमेरिकाका केही भागहरूमा, लामहरू तीत लिटर फलहरू को श्रेणीमा सम्वन्धित हुन्छन् जसले बोमोन (लियो-इने-अयस्क) को रूपमा चिनिन्छ, किनभने लेमहरू व्यापक रूपमा उपलब्ध छैनन्। दक्षिण अमेरिकन लम्स सानो हो, जुनसुकै फारसी लम्बहरू भन्दा अमेरिकामा बेचेको रसिया र अधिक तीव्र। पतली छालहरू (प्रायः मेक्सिकोबाट आयातित) को साथ सानो लिमहरूको लागि हेर्नुहोस् वा यो नुस्खा बनाउनका लागी मुख्य लम्बाई।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप शर्करा
- 1 1/2 कप पानी
- नुनको चुरोट (वैकल्पिक)
- 1/2 कप कुञ्जी लिने रस (लगभग 8 सानो कुञ्जी लम्बाईबाट)
- 6 कपको कुखुराको टुक्रा
यसलाई कसरी बनाउने?
- कम शक्तिमा 20 सेकेन्डको लागि माइक्रोव्याभमा स्थान लम्बाई गर्नुहोस् (वा तिनीहरूले ती न्यानो होईन, स्पर्शमा छिटो हुँदैन) त्यसपछि काउन्टरमा केही पटक वरिपरि घुमाउनुहोस्, र तपाईंको हातको खामको साथ थिच्नुहोस्।
- चिनीमा पानी र शर्करा (र नमक यदि प्रयोग गरिरहेको छ भने) ल्याउनुहोस्, जबसम्म चिनियाँ भंग गर्न सकिँदैन। गर्मीबाट हटाउनुहोस् र ठोक्नुहोस्।
- ब्लेन्डरमा चीनी, चिनियाँ रस, र बर्फ मिलाउनुहोस् र राम्रोसँग मिश्रित र सुत्न सम्म मिश्रण गर्नुहोस्। लामो चश्मेमा तुरुन्तै सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 811 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 81 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 181 जी |
| आहार फाइबर | 20 जी |
| प्रोटिन | 24 जी |