यसलाई विश्वास गर्नुहोस् वा होइन, ग्रिल शायद तपाईंले सर्वोत्तम उपकरण पिज्जा बनाउने उपकरण हो। उच्च, सुखाने को गर्मी पिज्जाको लागि एकदम सही छ र यो आधारभूत क्रस रिसेप्टि तपाईले ग्रुपको सम्पूर्ण नयाँ संसारमा सुरु गर्नुहुनेछ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 4 कप / 950 एमएल सबै उद्देश्यको आटा
- 1 1/2 कप / 360 एमएल पानी (गर्मी, लगभग 110 डिग्री)
- 2/3 कप / 160 एमएल सम्पूर्ण-गेहूंको आटा
- 1 चम्मच / 15 एमएल जैतून का तेल
- 1 प्याकेज खमीर (सक्रिय सुखा)
- 1 1/2 चम्मच / 7.5 एमएल नमक
- 1 चम्मच / 5 एमएल शर्करा
यसलाई कसरी बनाउने?
सानो कटोरामा पानी, तेल, खमीर र चिन्ता जोड्नुहोस्। 5 मिनेट वा यो बबल सम्म खडा गरौं। फटा र नमक सँगै राम्रो खाना खाने प्रोसेसर वा मिक्सरमा मिलाउनुहोस्। मिश्रण गर्दा जल मिश्रण थप्नुहोस्। 2 मिनेटको लागि मिश्रण दिनुहोस्। हल्का फलामको सतहमा छोटो कनी ठूलो तेलको कटोरामा राख्नुहोस् र 2-3 घण्टाको लागि न्यानो स्थानमा उभौं। यो साइजमा डबल हुनुपर्छ। एक पटक आटा खडा भएपछि, दुईवटा पकाउने पाना हल्का आउँदछ।
आर्द्रित सतहमा आटाको 1/4 इन्च घिमिरेमा 1/8 इन्च मोटी। पकाउने पानामा राख्नुहोस्। चार राउन्ड नभएसम्म प्रक्रिया दोहोर्याउनुहोस्। एक पिज्जालाई सफा, तेल र पूर्वनिर्मित ग्रिलमा राख्नुहोस्। जबसम्म तलल्लो खैरो छ लगभग 1 मिनेटको लागि ग्रिल पिज्जा क्रस्टहरू। Tongs संग, धीरे यसलाई एक अतिरिक्त 30 सेकेन्ड को लागि यसलाई माथि र ग्रिल फ्लिप गर्नुहोस। ग्रिलबाट हटाउनुहोस् र बाँकी पाइजहरूसँग दोहोर्याउनुहोस्। राम्रो गरौं। तपाईंको मनपर्ने पिज्जा टुप्पिंगको साथमा र लगभग 2-3 मिनेटको लागि एक पूर्व ग्रिलमा फर्कनुहोस्। जलाइदिनु जरुरी छ। एक समयमा एक पिज्जालाई ग्रिल गर्नु राम्रो हो।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 52 |
| कुल मोटा | 2 जी |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 307 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 8 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |