तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 1/2 कप आटा
- 3 चम्मच बेकिंग पाउडर
- 1 चम्मच शुगर
- 1/2 चम्मच नुन
- 1/2 चम्मच वेनिला
- 2 चम्मच मक्खन (पिघलिएको)
- 1/4 कप दूध
- 1 अन्डा
यसलाई कसरी बनाउने?
ठूलो मिश्रणमा कटोरामा सबै सूक्ष्म सामग्रीहरू - आटा, बेकिंग पाउडर, चिनी र नुन जोड्नुहोस्। सूखी अवयवहरूको केन्द्रमा ठाउँ राख्नुहोस्।माइक्रोवेव सुरक्षित कन्टेनरमा मक्ख मक्खन (20 सेकेण्डको लागि कम पावरमा सेट गर्नुहोस्। यो ठीक छ यदि यो पूर्णतया पिघेको छैन।) सूक्ष्म सामग्रीको बीचमा मक्खन, दूध, अण्डा र वेनिलालाई खानुहोस्।
एक इलेक्ट्रोनिक मिक्सर प्रयोग गर्दै, वयस्क निरीक्षणको साथ, कम सामाग्रीमा नमिल्नेसम्म सबै अवयवहरू राम्रोसँग मिश्रित हुन्छन्।
कटोराको छेउबाट आटा खैरो गर्न चम्मच प्रयोग गर्नुहोस्।
खाना पकाउने स्प्रेको साथ पिडीयो स्प्रे गर्नुहोस्। Preheat 300 डिग्री को लागि विद्युत griddle। एक स्टोव शीर्ष griddle को लागि मध्यम ऊँची गर्मी को उपयोग गर्दछ। (बच्चाहरु जो केवल प्यानकेक्स फ्लिप गर्न सिकिरहेका छन् को लागि एक फ्राइकिङ प्यान मा सिफारिस गरिएको छ।)
ब्रेटर संग एक पखाल आधा भरिए र बिस्तारै griddle मा राख्नुहोस्। सजिलो फ्याक्किङका लागि पेन्केकहरू बीचको धेरै ठाउँ छोडेर दोहोर्याउनुहोस्।
जब पेनकेक्स साना बुलबुले भरिएका हुन्छन्, सजिलै संग पैनकेक र फ्लिपमा एक स्पट्युल स्लाइड गर्नुहोस्। अर्को 30-45 सेकेन्डको लागि कुक र ग्यालेक्सीलाई हटाउन स्पट्युला प्रयोग गर्नुहोस्।
महत्वपूर्ण! जबकि यी "बच्चाहरु कुक" व्यञ्जनहरु लाई बच्चाहरु लाई दिमाग मा लेखिएको छ, उनीहरु लाई बच्चाहरु लाई बिना वयस्क मद्दत बनाउन को लागी मतलब छैन। खाना पकाउने ज्ञानको बालबालिकाको उमेर र स्तरलाई उनीहरूले भान्सामा कति चाहिने आवश्यकतालाई असर पार्नेछन्। त्यसैले बच्चाहरु, तपाईको आमाबाबुलाई केहि पनि खाना पकाउने भन्दा पहिले सोध्नुहोस्!
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 130 |
| कुल मोटा | 6 g |
| पागलिएको बोसो | 3 जी |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 40 मिलीग्राम |
| सोडियम | 411 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 14 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 5 g |