परम्पराले बताउँछ कि क्रियोल स्वादको आधार आधारमा तीन मिर्च, कालो, सेता र रातो हो। यो मसाले मिश्रणले काली मिर्च, सेतो मिर्च र धेरै बोसोहरूसँग केयेनीलाई मिलाउँछ। कुनै स्वादिष्ट मासु, माछा, समुद्री खाना वा सब्जीमा प्रयोग गर्ने स्वादिष्ट मौसम।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप / 120 एमएल नमक (कोसेसर, वा 1/3 कप / 80 एमएल टेबल नमक)
- 1/3 कप / 80 एमएल पेपरिका
- 1/3 प्याला / 80 एमएल काली मिर्च (ताजा मैदान उत्तम छ)
- 1/4 कप / 60 एमएल लहसुन (दाईदार)
- 1/4 कप / 60 एमएल प्याज पाउडर
- 3 चम्मच / 45 एमएल सेतो मिर्च
- 3 चम्मच / 45 एमएल सेनी
- 2 चम्मच / 30 एमएल थिम (सूखे)
- 2 चम्मच / 30 एमएल तुलसी (सूखे)
- 1 चम्मच / 15 एमएल अयगानो (सूखे)
यसलाई कसरी बनाउने?
1. सबै अवयवहरू सँगै जोड्नुहोस्। शांत र गहिरो ठाउँमा एक वाटाइट कन्टेनरमा भण्डार गर्नुहोस्। प्रयोग गर्न अघि यो कन्टेनर हल्लाउनुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 2 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 227 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 0 g |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 0 g |